מאמרים

לקנות דירה להשכרה - המשך למאמרהכל טוב ויפה, שכירת דירה היא עסק לא פשוט, לשוכר ולמשכיר. על המשכיר לקחת בחשבון שכל עוד מישהו משלם לו עבור מגורים בדירה אין לו כמעט שליטה עליה ואין ברשותו את היכולת לבוא ולצאת כרצונו. מרגע מסירת המפתחות ולאחר חתימת החוזה הדירה היא אזור פרטי של השוכר. משכירים רבים לא מבינים את הרגישות בעניין הזה ופעמים רבות הדברים נוטים לעלות על שרטון.

דירות מרווחות וגדולות נבנו בעיקר בשנות השישים, מי שרכש דירה שכזו לוח בחשבון שהדירה שברשותו עברה כבר את גיל חמישים ולכן סביר להניח שהיא תזדקק לשיפוץ והחלפת מערכות שונות, את החשבון הזה חייב לעשות גם מי שהולך לשכור את הדירה. צנרת חלודה או מקרטעת, חשמל שעושה בעיות וצרות שונות, ביוב שנוטה לעלות על גדותיו ועוד כמה צרות שנחסוך מכם כרגע צפויות בדירות ישנות, אך במידה והמשכיר לקח על עצמו לתקן את כל אלו, דווקא הדירות הישנות יתגלו לכם כתגלית מדהימה, מפני שהן מרווחות ונוחות ומאפשרות תכולה גדולה מאד.

החכמה בשורה התחתונה היא למצוא דירה טובה להשקעה, כזו שהייתם רוצים לגור בה בעצמכם, ולא דירה מכוערת וצפופה שתקשה עליכם להשכיר אותה ותהיה בלתי אפשרית למגורים נוחים, מה שיוריד אוטומאטית את מחיר השכירות.

חזרה לחלק ראשון